Razem możemy więcej

Dołącz do jedynego w Polsce stowarzyszenia producentów borówki.

dzisiaj Stowarzyszenie to:

Ha plantacji borówek

Plantatorów

Lat wspólnego działania

Cele Stowarzyszenia

Stowarzyszenie zostało powołane by reprezentować zrzeszonych w nim plantatorów i wspierać zrównoważoną produkcję oraz sprzedaż polskich borówek, zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą. Nasze działania skierowane są nie tylko do samych plantatorów, ale także konsumentów tych owoców.

We współpracy z naukowcami i ekspertami branżowymi staramy się wdrażać do warunków polskich najnowsze odmiany i technologie – wszystko w poszanowaniu dla środowiska naturalnego, a przede wszystkim z myślą o zadowoleniu naszych odbiorców i konsumentów.

Jesteśmy obecni na najważniejszych krajowych i zagranicznych imprezach branżowych, gdzie aktywnie promujemy pozytywny wizerunek polskich producentów borówki wysokiej.  Staramy się o tworzenie przyjaznego środowiska prawnego i administracyjnego dla produkcji i konsumpcji owoców, ale także kształtowanie warunków sprzedaży i godziwych cen skupu poprzez działania edukacyjne i informowanie o kosztach produkcji, infrastruktury, logistyki oraz pozostałych nakładach inwestycyjnych.

Jesteśmy otwarci na współpracę i wymianę doświadczeń z organizacjami o takim samym lub podobnym zakresie działania.

Więcej o naszych dotychczasowych działaniach przeczytasz na naszym profilu facebookowym oraz w aktualnościach.

Członkowie stowarzyszenia

Stowarzyszenie Polskich Plantatorów Borówki liczy już 102 członków, reprezentujących 3000 hektarów produkcji.

Mamy różne doświadczenie życiowe, wykształcenie czy wiek, ale łączy nas jedno – olbrzymia pasja i miłość do naszych plantacji i owoców. Prowadzimy własne firmy i gospodarstwa, ale jesteśmy otwarci na współpracę i wymianę doświadczeń – to dzięki temu od wielu lat Stowarzyszenie jest obecne i aktywnie wspiera nie tylko zrzeszonych w nim plantatorów, ale także cały sektor borówkowy. Dla niektórych to już rodzinna tradycja i kolejne pokolenie, które nie tylko prowadzi plantację borówek, ale także aktywnie działa w Stowarzyszeniu.

Listę członków Stowarzyszania znajdziesz tutaj.

Dołącz do nas!

Zadzwoń lub napisz...

Albo wypełnij formularz, a oddzwonimy.